Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Grote Sint Bavokerk
Haarlem
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

40
: *

* Verplichte velden

Grote Sint Bavokerk

Haarlem

Grote Sint Bavokerk
Grote Markt 22
2011RD Haarlem

Contactpersoon
Dhr. A.M. Jansen

T: 023-5532040
W: www.bavo.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Hartelijk welkom op het profiel van de Grote Sint Bavokerk. Bekijk hier wat de mogelijkheden zijn omtrent de bezichtiging en het gebruik van onze kerk.
  • Algemeen
  • Plaats: Haarlem
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 1000 of meer
  • Prijs vanaf: € 450 - € 600
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Stadscentrum
  • Aantal ruimtes: 4 of meer
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Organist / pianist
   • Cateringruimte
   • Keuken
   • Ruimte kinderopvang
   • Krachtstroom
   • Orgel
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

 • De hervormde Grote of St.-Bavokerk werd voor het laatst gerestaureerd in 1980-1985. Het is een laat-gotische kruisbasiliek met slanke kruistoren (gerestaureerd 1964-1969). Middenbeuk en koor zijn gedekt door houten gewelven (16de eeuw). Veel van het meubilair dateert van voor de beeldenstorm: koorhek (1509-1517), koorbanken (1512), later beschilderd met familiewapens, koperen lezenaar met pelikaan (1499) door Jan Fierens uit Mechelen. De Bavo heeft een rijk versierd orgel van Christian Müller (1738;in 1961 gerestaureerd door de Deense orgelbouwers Marcussen), waarvan het front is uitgevoerd door Jan van Logteren; het marmeren reliëf daaronder door Jan-Baptist Xavery.
 • De Grote Kerk van Haarlem is geen museum, maar een kerk. Zij is zondag en door de week een plaats van samenkomst voor de Wijkgemeente Centrum van de Protestantse Gemeente te Haarlem. In die wijkgemeente trachten we het verhaal van Gods liefde door te vertellen in verbondenheid met de traditie en met een open oog voor de wereld van nu. Enerzijds zijn we een gewone gemeente van mensen die in of rond het centrum van Haarlem wonen. Anderzijds zijn we misschien toch ook een beetje een bijzondere gemeente. We ontvangen in de Grote Kerk veel gasten van heinde en ver. We doen dat graag. We hopen aan wie eenmaal langs komt een goede herinnering mee te geven. En wie vaker komt hopen we zo te ontvangen, dat hij of zij zich snel thuisvoelt.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Grote of Sint Bavokerk Haarlem heeft nog geen activiteiten geplaatst...